Detaje të reja nga dëshmia e Klodian Çalamanit: Trupin nuk do ta gjenit dot, po s’kisha benzinë

Autori i vrasjes së 8-vjeçarit Mateo Vasiu ka pohuar në dëshminë e tij se do ta kishte djegur trupin e pajetë të fëmijës që vrau, por nuk kishte benzinë.

“Nuk kisha benzinë, por nuk do ta kishin gjetur trupin”, mësohet të jetë shprehur në dëshminë e tij për autoritetet 38-vjeçari Klodian Çalamani, i cili vrau fëmijën dhe më pas e groposi në oborrin e banesës së tij, në fshatin Grecalli të Fierit.

LEXO EDHE  Ndarja nga jeta e senatorit Dole, Meta mesazh ngushëllimi: Do na mungosh shumë

Në dëshminë e tij, Klodian Çalamani, për të cilin Gjykata e Fierit caktoi sot masën e arrestit me burg në mungesë, tregoi dhe dinamikën e ngjarjes.

Lexo edhe:

“E qëllova dy herë në kokë me kazëm, pastaj….”, zbardhet dëshmia e Çalamanit