Largim me kosto zero te Milani, vjen lajmi i bujshëm nga Franca

Copyright: xNicolxCampox

Kontrata e Franck Kessie me Milan-in skadon qershorin e ardhshëm dhe lojtari nuk ka arritur akoma një marrëveshje për rinovimin me klubin kuqezi.

Negociatat janë pezulluar dhe palët janë shumë larg: kërkesat e larta të mesfushorit e shtyjnë gjithmonë e më shumë drejt largimit nga Djalli dhe në gjurmët e tij janë vënë klubet kryesorë të Europës.

LEXO EDHE  24 ndeshje radhazi pa fitore, ekipi i La Liga barazon rekordin negativ të historisë!

Sipas francezes le10sport.com, Kessie duket se ka zgjedhur PSG-në dhe verën e ardhshme do të transferohet në Paris me kosto zero.

Pas Donnarumma-s, duket se Milan do të humb një tjetër yll me kosto zero.