E shtunë, Tetor 23, 2021
Etiketimet Franca

Etiketim: Franca

Deshamp: Fituam me shpirt, tani mendojmë për Botërorin

Një tjetër sukses në karrierën e tij në krye të Francës. Pas Botërorit, Didie Deshamp rrëmben edhe trofeun e Ligës së Kombeve. Tekniku i...

Franca kampione e Ligës së Kombeve, mposht me përmbysje Spanjën

Pas Portugalisë, Franca është kampionia e dytë në historinë e Ligë së Kombeve. Në “San Siro”, kampionët edhe të botës në fuqi permbysën një ndeshje...

VIDEO/ Franca spektakolare, Mbappe përmbys shifrat ndaj Spanjës

Franca ka përmbysur shifrat përballë Spanjës në ndeshjen e vlefshme për trofeun e Ligës së Kombeve. Fillimisht iberikët kaluan në avantazh në minutën e 64-t...

LIVE/ Spanjë-Francë, ndiqni finalen e Ligës së Kombeve

Ka startuar në orën 20:45, supersfida Spanjë-Francë, finalja e madhe e Ligës së Kombeve. Të dyja skuadrat vijnë me moral të lartë pasi Spanja eliminoi...

Finalja e Ligës së Kombeve/ Spanjë-Francë, formacionet e mundshme

Spanja dhe Franca do të përballen mbrëmjen e sotme, në orën 20:45, në finalen e Ligës së Kombeve. Të dy skuadrat do të kërkojnë...

Luhet për një vend në finalen e Ligës së Kombeve, Belgjika...

Liga e Kombeve vazhdon sonte me gjysmëfinalen e dytë mes Belgjikës dhe Francës në orën, 20:45. Fituesja e këtij takimi do të prekë finalen...

Tensionet/ BE mbështet Francën në mospajtimet për paktin Aukus

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian janë solidarizuar me Francën, për shkak të vendimit të Australisë që të heqë dorë nga marrëveshja për blerjen...

Tensione mes dy vendeve/ Franca thërret ambasadorin nga Shtetet e Bashkuara

Aleatja më e vjetër e Amerikës, Franca, thirri ambasadorin e saj në Shtetet e Bashkuara të premten në një shfaqje të paprecedent zemërimi që...

Nuk u vaksinuan, Franca pezullon 3 mijë mjekë dhe infermierë

Franca ka pezulluar 3,000 punonjës të kujdesit shëndetësor të cilët nuk ishin të vaksinuar kundër COVID-19-së deri në afatin e 15 shtatorit të caktuar...

VIDEO/ Kombinim spektakolar Benzema-Griezmann, Franca kalon në avantazh

Franca ka kaluar në avantazh përballë Finlandës në minutën e 25-të në ndeshjen e vlefshme për Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Autori i golit ishte...

VIDEO/ Holanda “poker” Malit të Zi, Ukraina ndal Francën. Të gjitha...

Ndeshjet e sotme në kualifikueset e Katar 2022 për zonën e Europës, kanë sjellë barazimin e dytë radhazi të përfaqësueses së Francës. Kampionët e...

Kualifikueset “Katar 2022”/ Martial i përgjigjet eurogolit të Ukrainës, Depay “çmonton”...

Franca ka barazuar shifrat përballë Ukrainës. Supergolit të Shaparenkos në minutën e 44-t i është përgjigjur Anthony Martian me fillimin e pjesës së dytë. Sulmuesi...

Kualifikueset “Katar 2022”/ Ukraina trondit Francën me një “perlë”, Depay ndëshkon...

Franca duket se ende nuk e ka marr veten plotësisht nga dështimi i hidhur në Europian dhe shfaq edhe ndaj Ukrainës plogështi, duke pësuar...
WhatsApp DENONCO