Detaji/ Dy viktimat ishin fqinj, nënës së Mihasit i ra të fikët në market

Dy viktimat e mbrëmjes së sotme, në atentatin që ndodhi në zonën e Astirit në Tiranë, ishin fqinj me njëri-tjetrin dhe banonin në zonën e Yrshekut në Tiranë.

Erigers Mihasi ishte baba i 3 fëmijëve, 2 djemve dhe një vajzë e vogël.

Mësohet se mamaja e 32-vjeçarit Erigers Mihasi e ka mësuar lajmin në një market dhe ka bërtitur, më pas i ka rënë të fikët.

LEXO EDHE  Vizita e Escobar në Tiranë/ Manjani: Nëse amerikanët e duan Lulin kryetar PD-je t’i vijnë në 18, diplomaci qesharake

Pas vrasjes së dyfishtë, policia ka rrethuar zonën e Astirit ndërkohë që kontrolle të shumta janë ngritur në hyrje dhe në dalje në Tiranës.

Banorët e zonës nga ana tjetër janë të tmerruar nga kjo ngjarje.