E shtunë, Tetor 16, 2021
Etiketimet Milan

Etiketim: Milan

E ardhmja te Milani në dyshim, Franck Kessié kërkohet nga gjigandi...

Franck Kessie nuk po rinovon me Milanin. Kjo ka bërë që shumë skuadra të vihen pas tij, sakaq Mundo Deportivo bën me dije një...

Milani shton konkurrencën në portë, firmos me “gardianin” e njohur

Milani ka konfirmuar se ka nënshkruar kontratë me portierin Antonio Mirante. 38-vjeçari ka firmosur deri në verën e vitit 2022 dhe do të mbajë...

Arrihet marrëveshja, lojtari i Milan rikthehet në La Liga

Milan dhe Getafe kanë gjetur akordin mes tyre për lojtarin Samu Castillejo. Anësori i kuqezinjve do rikthehet në La Liga pas disa sezonesh te...

Gati për Veronën, lojtari i Milanit kthehet nga dëmtimi

Davide Calabria u largua nga Përfqësuesja për shkak të një dëmtimi. Fillimsiht, u tha se bëhej fjalë për diccka serioze, por raportimet e fundit...

Donnarumma barazon rekordin që zgjaste prej 55 vitesh

Për herë të parë që nga veshja e fanellës së Italisë, Gianluigi Donnarumma doli në fushë me shiritin e kapitenit të ekipit kombëtar. Motivimi gjendet...

Milani synon nënshkrimin falas me sulmuesin e Italisë

Andrea Belotti përfundon kontratën e tij me Torinon verën e ardhshme dhe duket se është shumë e qartë se pikat e tij të ardhshme...

Kessie drejt largimit nga Milani, kuqezinjtë gjejnë zëvendësuesin e mesfushorit

Përparësitë prekin të tjera reparte, por te Milani kanë nevojë për përforcime, pasi Kesi dhe Benaser do të largohen për të marrë pjesë në...

Rikthehet qetësia te Milan, Pioli ka gati dy yjet e skuadrës

Te Milani më në fund ka qetësi, raporton Corriere dello Sport. Kuqezinjtë vuanin dëmtimit në sulm, por tani Giroud dhe Ibra janë plotësisht gati...

Pioli flet me superlativa për Ibrën: Është më i miri që...

Stefano Pioli, trajneri i Milanit, ka folur në Festivalin e Sportit në Trento dhe thekson se lojtari më i mirë që ka stërvitur është...

Milan, Romagnoli pranë rinovimit të kontratës

Milani po përparon në mënyrë progresive drejt rinovimit të Alessio Romagnolit. Qendërmbrojtësi është një nga ata që përfundon kontratën verën e ardhshme dhe ishte...

“Rinovimi? Kur Milani të dëshirojë, e di se mund të më...

“A jam më afër rinovimit me Milanin? Jo, por jam akoma jashtëzakonisht i lumtur të luaj për kuqezinjte” Fjalët e mbrojtësit Simon Kjaer, kapiten i...

Milani godet në merkato, gati firma me yllin e Real Madrid

Isco Alarcon është një nga lojtarët që ka më shumë mundësi për të lënë Bernabeun këtë dimër dhe fakti është se andaluziani nuk është...

Arbitrimi i dyshimtë në sfidën Milan-Atletico, UEFA merr vendimin surprizues për...

Arbitri turk Çynejt Çakir u bë pre e akuzave pas vendimeve skandaloze që ndërmori ndaj Milanit në sfidën me Atletiko Madridin në Ligën e...
WhatsApp DENONCO