Pasuesi i Challandes te Kosova, dalin në skenë tre emra të mëdhenj

Federata e Futbollit të Kosovës sot i ndau rrugët me trajnerin Bernard Challandes. Zviceranit i kushtoi me largim humbja nga Gjeorgjia, por edhe rezultatet e dobëta në përgjithësi.

Tashmë shtëpia e futbollit kosovar është vënë në kërkim të trajnerit të ri. Kreu i FFK-së, Agim Ademi, zbuloi vetëm se në ditët në vazhdim mund të ketë risi sa i përket trajnerit të ri.

Sipas “Gazeta Express”, favorit për ta marrë postin e teknikut të Kosovës është trajneri gjerman, Felix Magath. 68-vjeçari Magath nuk drejton asnjë ekip për momentin, por  mund të rikthehet për “Dardanët”.

LEXO EDHE  Hajdutët boshatisin shtëpinë e Dybala-s

Ndërkohë, në opsion janë edhe trajneri italian Walter Zenga dhe ai brazilian, Roberto Carlos. Në ditët apo javët në vazhdim Kosova do të bëhet gjithsesi me trajner të ri, i cili do ta drejtojë ekipin në ndeshjen e fundit kualifikuese të Botërorit 2022 ndaj Greqisë në muajin nëntor.

Aktualisht, Kosova është e fundit në Grupin B me 4 pikë të grumbulluara nga 7 ndeshje, sa i ka edhe Gjeorgjia.