E premte, Janar 21, 2022
Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Kosova regjistron 658 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë njoftoi këtë të Shtunë se janë regjistruar 658 raste të reja me koronavirus, nga 6 mijë e 8 testime. Nuk...

Rriten infektimet/ Kosova regjistron 264 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 264 raste me COVID-19. “Nga 7.125 testime, 264...

Rriten rastet, Kosova regjistron 152 infektime të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka njoftuar se 152 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, nga 5,474 testime. MSH-ja njofton...

Kosova i rrëmben talentin Kombëtares shqiptare, sulmuesi do të përfaqësojë “Dardanët”

Futbollisti i Hajdukut të Splitit, Emir Sahiti ka vendosur që t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës. Ai, pas takimit të sotëm me presidentin Agim Ademi,...

Ndërron jetë aktori i njohur nga Kosova

Aktori nga Kosova, Syl Kuqi, është ndarë sot nga jeta. Njoftimin e ka bërë të ditur Teatri Kombëtar i Kosovës, pjesë e të cilit...

FIFA përditëson renditjen, ja ku pozicionohen Shqipëria dhe Kosova

FIFA ka bërë përditësimin e fundit të renditjes së kombëtareve. Shqipëria dhe Kosova qëndrojnë në vend, me “kuqezinjtë” në vendin e 66-të dhe “dardanët”...

Shorti për Ligën e Kombeve, grup i vështirë për Kosovën

Shorti i vështirë për Kosovën në Ligën e Kombeve, për edicionin 2022-2023. Goglat i vendosën dardanët në grup me Greqinë, Irlandën e Veriut dhe fituesen...

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Kosova raporton 4 raste të reja me koronavirus, asnjë humbje jete

Ministria e Shëndetësisë njoftoi këtë të Hënë se janë regjistruar edhe 4 raste të reja me koronavirus, pas 1.817 testimeve. Nuk raportohet për humbje jete. Sipas...

Botërori për femra/ Shqipëria triumfon ndaj Kosovës në ‘Fadil Vokrri’

Kombëtarja shqiptare e femrave ka triumfuar me rezultatin 3-1 ndaj Kosovës në “Fadil Vokrri”, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Pjesa e parë...

Turizmi zbehet në tetor, shqiptarët e Kosovës 48% e gjithë vizitorëve...

Shqipërinë e vizituan në muajt janar -tetor 5.1 milionë shtetas, duke shënuar një rritje gati dyfish në raport me një vit më parë kur...

Kosova regjistron 11 raste të reja me koronavirus, asnjë humbje jete

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njoftoi këtë të Enjte se ka regjistruar 11 raste të reja me koronavirus, pas 1,498 testimeve. Në 24 orët e...

VIDEO/ Festa e Shqipërisë U21 zgjat pak, Krasniqi i Kosovës barazon...

Bernard Karrica ka shënuar në portën e Kosovës U21 pas 58 minutash lojë. Sulmuesi i dha epërsinë e përkohshme Shqipërisë U21 që drejtohet nga...

Të Fundit