E zbuluan nga fotot në rrjet, arrestohet “kryeluani” i kartelit të dr*gës në Turqi

Sergen Ahmadi, drejtuesi i organizatës së drogës dhe krimit të organizuar “Lions-Cartel”, i cili deklarohet se është i përfshirë në më shumë se 30 krime në Gjermani, dhe 4 anëtarë të organizatës, u kapën në një operacion në një hotel në Bahçelievler.

Pasi u zbulua se Ahmedi ishte në Turqi nga postimet e tij në mediat sociale, filloi një hetim nga Zyra e Prokurorit Publik Bakırköy.

LEXO EDHE  OBSH: Pandemia do të zgjasë edhe gjatë vitit 2022

Mbrëmjen e kaluar, dhjetëra efektivë policie zbarkuan në hotelin luksoz ku ishte vendosur ‘kryeluani’ dhe e prangosën atë bashkë me katër anëtarë të tjerë të kartelit.