E shtunë, Tetor 23, 2021
Etiketimet Turqi

Etiketim: Turqi

VIDEO/ Konflikti mes dy fisesh, qëllojnë me kallashnikovë ndaj njëri-tjetrit. Arrestohen...

Një përplasje me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin jug-lindor të Adanasë në Turqi. Mediat lokale raportojnë për një përplasje të armatosur mes...

Luftë në rrugët e qytetit, çfarë po ndodh në Turqi /VIDEO

Një përplasje e ashpër me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin jug-lindor të Adanasë në Turqi duke shkaktuar shqetësim në të gjithë...

“Na goditën me shkelma dhe na morën paratë”/ Torturohen emigrantët afganë...

Ndërsa dielli perëndon mbi një luginë të pluhurosur në periferi të qytetit Van në Turqinë lindore , Muhammdullah Sangeen dhe dhjetëra afganë të tjerë...

E zbuluan nga fotot në rrjet, arrestohet “kryeluani” i kartelit të...

Sergen Ahmadi, drejtuesi i organizatës së drogës dhe krimit të organizuar “Lions-Cartel”, i cili deklarohet se është i përfshirë në më shumë se 30...

VIDEO/ Aksident fatal në Turqi, furgoni përplaset kokë më kokë me...

Një aksident i rëndë ndodhi dje në Isparta të Turqisë, duke lënë një të vdekur dhe 5 të plagosur. Momenti i aksidentit është filmuar nga...

Alarm para parlamentit/ Qytetari i revoltuar : Do ju hedh në...

Një alarm u dha në Parlamentin grek kur një makinë rurale arriti në Evzones, para monumentit të Ushtarit të Panjohur, duke shkaktuar ndërhyrjen e...

U infektua me covid pasi lindi fëmijën, humb jetën 24-vjeçarja

24-vjeçarja Xheni Kaba, e cila u dërgua në Turqi për trajtim të specializuar ndaj Covid menjëherë pasi lindi fëmijën, ka ndërruar jetë ditën e...

Sherri në trafik, ish-futbollisti nxjerr armën dhe vret 1 person e...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Turqi. Mediat lokale atje shkruajnë se ish-futbollisti Sezer Ozturk ka vrarë me armë zjarri një person dhe...

Skandali! Foshnja 1 muajshe vaksinohet gabimisht me vaksinë anti-covid

Zyra e Kryeprokurorit Publik të Izmiritka filluar një hetim në lidhje me pretendimin se një foshnje është vaksinuar aksidentalisht me një vaksinë kundër koronavirusit. Përveç...

VIDEO/ Endri Çekiçi spektakolar, gol me gjysmë-roveshatë në kampionatin turk

Endri Çekiçi kthehet të tundë rrjetën në kampionatin turk dhe e bën me një gol spektakolar. Mesfushori i përfaqësueses shqiptare ka shënuar golin e...

VIDEO/ Pritjet e Selmanit, asist dhe i kuq i Et’hemit. Ndodh...

Kategoria e dytë turke sot ka dhuruar një ndeshje mjaft interesant mes klubeve që kanë shumë futbollistë shqiptarë në përbërjen e tyre. Skuadra e...

Dejvi Bregu protagonist në Turqi, dhuron dy asiste në pjesën e...

Boluspori i Selmanit, Roshit dhe Bregut, ka dhuruar spektakël në pjesën e parë të sfidës ndaj Keciorengucu, të vlefshme për javën e pestë të...

E pazakontë në Turqi/ Dhëndri vjen në dasëm “i veshur“ me...

Një ngjarje komike ka ndodhur në një dasëm në Turqi. Një video e bërë virale ka treguar sesi një dhëndër ishte veshur ndryshe, me...
WhatsApp DENONCO