Ja sa firma ka mbledhur Berisha për thirrjen e Kuvendit Kombëtar

Ish-kryeministri Sali Berisha pritet të nisë në Elbasan “Foltoren” e radhës, që do të zhvillet në ambientet e Teatrit “Skampa”.

Edhe këtë të Premte, demokratë kanë firmosur për të mbledhur Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike. Mësohet se deri më tani, ish-kryeministri ka siguruar rreth 3480 firma.

Berisha ka kërkuar mbledhjen e Kuvendit të PD për vendimin e kryetarit të partisë Lulzim Basha, që e përjashtoi atë nga grupi parlamentar demokrat.

LEXO EDHE  Ekzekutimi i biznesmenit në Fier, ja ç´thotë policia

Më herët, Basha është shprehur se “mbledhje të kuvendit për të diskutuar vendimet e qeverisë amerikane nuk do të ketë”.

Nga ana tjetër, Berisha ka vijuar takimet me demokratë dhe ka vijuar me mbledhjen e firmave.