E shtunë, Shtator 26, 2020
Etiketimet PD

Etiketim: PD

Zgjedhja e kandidatëve nga anëtarët e PD në Kukës, Bardhi: Vullneti...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, nga Kukësi, atje ku po votohen nga anëtarësia kandidatët për deputet, u shpreh se ky proçes...

Çmimi i ujit në Tiranë, PD: Qytetarët paguajnë më shumë se...

Partia Demokratike deklaroi sot se çmimi i ujit në Tiranë është më i shtrenjtë se në Korçë e Pogradec. Enno Bozdo, zyrtar i PD-së,...

Denoncimi që rrëzon propogandën e Ramës/ Invalidi i harruar në çadër,...

Klodian Luku, banor në Shijak, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta që pas...

PD i shpreh shqetësimet FMN-së: Amnistia Fiskale dhe Penale, do e...

"Amnistia Fiskale dhe Penale është një nga shqetësimet kryesore që i vjen vendit në kushte pandemie. Kjo nismë ligjore jo vetëm është tërësisht e...

Emrat/ Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë...

Një grupim i të përndjekurve politikë i kërkojnë kreut demokrat, Lulzim Basha, të përfshijë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Emrat...

Basha mbledh aleatët, ja çfarë pritet të diskutohet

Kreu i PD, Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me aleatët. Takimi do të zhvillohet në orën 15:00 në selinë e PD-së. Takimi i...

Kandidatët e PD për Durrësin dhe Beratin, ja kur votohen nga...

Zbardhet urdhëri i Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Gazmend Bardhi, drejtuar degëve të kvsaj partie në qarqet e Beratit dhe Durrësit. Kështu bazuar në udhëzim,...

Kandidatët për deputet, ja kur votohen nga anëtarësia e PD/ Procesi...

Anëtarët e Partisë Demokratike do të nisin procesin e votimit të kandidatëve për deputet, proces i cili shënon edhe fazën e dytë të përzgjedhjes. Emrat...

“Mësuesit po trajtohen si skllevër”, PD: Po shtohen analfabetët funksionalë

“Mësuesit po shfrytëzohen si skllevër, Qeveria të financojë shkollat ose do të kemi rritje të analfabetëve funksionalë". Kështu u shpreh Ndriçim Mehmeti, eksperti i...

Hajdari si Gjiknuri: PD-LSI duan të bllokojnë reformimin e Kodit Zgjedhor...

Rudina Hajdari, anëtare e Këshillit Politik, akuzoi opozitën e bashkuar se po kërkon të bllokojë implementimin në Kodin Zgjedhor të ndryshimeve Kushtetuese që lejojnë...

Koalicionet parazgjedhore, PD do ti drejtohet e vetme ODIHR-it për opinion

Damian Gjiknuri, përfaqësues i PS në Këshillin Politik, i la afat opozitës së bashkuar afat deri të premten për të depozituar draftet për çështjen...

Vettingu në PD, formularin nuk e refuzoi vetëm Topalli/ Papa: Brenda...

Anëtarja e Komisionit për Vlerësimin e Kandidatëve për Deputet në Partinë Demokratike, Enriketa Papa, ka deklaruar se formularin e vettingut të selisë blu nuk...

PD shpërndan deklaratën e Gjiknurit: PS po miraton zgjedhoren në mënyrë...

Partia Demokratike ka reaguar pas refuzimit që Partia Socialiste i bëri kërkesës së opozitës së bashkuar për mbledhjen e Këshillit Politik mëngjesin e së...
WhatsApp DENONCO