Investim prej 1.5 miliardë €, kompania nga Dubai gati të zgjidhë hallin e Barçës

Barcelona po kalon momente të vështira në aspektin financiar. Për katalanasit ka një zgjidhje nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Sipas Mundo Deportivo, një kompani nga Dubai i ka ofruar hua 1.5 miliard euro për një periudhë afatgjatë, me një interes të ulët, që Barcelona të rikthejë likuiditetin.

Mes të tjerash, ajo që vihet në dukje është fakti se me këtë marrëveshje klubi i La Liga nuk duhet të paguajë asnjë qindarkë për 12 vite.

LEXO EDHE  Derbi lë pasoja, dy skuadrat humbin lojtarë për javën e ardhshme

Bordi drejtues i Barcelonës është duke e studiuar këtë propozim të bërë dhe do të marrë një vendim nëse do e pranojë apo jo.