Covid-19 në Kosovë, 10 humbje jete dhe 173 raste të reja

Në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 10 viktima nga COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë infektuar edhe 173 persona, ndërkohë që janë shëruar 2.261 qytetarë.

Sipas informacioneve zyrtare numri i përgjithshëm i të shëruarve është 146444.

Po kështu në 24 orët e fundit janë aplikuar 19193 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.167.006 doza të vaksinës.

LEXO EDHE  Makina përplas këmbësorin në aksin Tiranë-Lezhë

Deri më sot 439.723 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Në total numri i rasteve aktive në Kosoë është 9.764.