Aksident në Sauk/ Përplasen dy automjete, 5 persona në spital

Një aksident raportohet të ketë ndodhur mesditën e sotme në zonën e Saukut.

Informacionet paraprake njoftojnë se rreth orës 12:00, dy automjetet tip Toyota dhe BMW janë përplasur kokë me kokë.

Veç shpejtesise mendohet se shkak i përplasjes të ketë qenë edhe devijimi i njërit mjet për shkak të dëmtimeve rrugore në siperfaqen e rrugës.

LEXO EDHE  Sekuestrohet pasuria 150 mijë euro e dy vëllezërve në Tiranë, problemet me ligjin në Spanjë

Ka patur demtime të lehta në njerëz nga të dyja mjetet, ndërsa mësohet se 5 përsona janë dërguar në spital.