Champions/ Barcelona-Bayern Munich, publikohen formacionet zyrtare

Ndeshjet e Ligës së Kampioneve në darkë ofrojnë duele shumë interesante, ku padyshim bie në sy ajo e Grupit E të turneut mes Barcelonës dhe Bajern Mynih.

Ndeshja e fundit mes 2 skuadrave u mbyll me një 8-2 historik në favor të bavarezëve, të cilët duan që të përsëritin një fitore për të nisur sa më mbarë grupin.

LEXO EDHE  Superliga/ Tirana ndalet dhe nga Kastrioti, asnjë gol në Teuta-Dinamo

Nagelsman ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm për momentin, duke aktivizuar edhe talentin Musiala nga minuta e parë. Ndërsa te Barcelona, shpresat janë të dyshja holandeze De Jong-Depaj që të sigurojë golat në këtë sfidë.

Formacionet zyrtare: