I përjashtuar nga grupi i PD-së, ku u ul Berisha në Kuvend

Pas deklaratave të forta në hyrje të selisë së Kuvendit, ish-kryeministri Berisha, i përjashtuar tashmë nga Grupi Parlamentar i demokratëve ka gjetur edhe karrigën e tij në sallën ku zhvillohen seancat plenare.

Ai nuk mund të ulet në pjesën që i përket demokratëve, karriget në të djathtën e kryetarit të Kuvendit, kështu që është ulur në rreshtat e fundit, në krah të Fatmir Mediut dhe aleatëve të PD-së.

LEXO EDHE  Tjetër aksident/ Makina del nga rruga, plagosen dy persona

Ish-lideri demokrat u zotua për një luftë me qëllim rikthimin e sovranitetit të partisë duke mos theksuar hapat që do të ndërmarrë.