E hënë, Shtator 28, 2020
Etiketimet Kuvend

Etiketim: kuvend

Qeveria kërkesë Kuvendit: Ndryshoni nenin 149 të Kodit Zgjedhor, pengon anëtarët...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, i kërkon Kuvendit ndryshimin e nenit 149 të Kodit Zgjedhor për anëtarët e Kolegjit Zgjedhor. Në kërkesën e Gjonajt...

Denaj: Janë akorduar për rindërtimin 270 milionë euro

Ministrja e Financave Anila Denaj tha gjatë seancës parlamentare se janë akorduar 34 miliardë lekë (274 mln euro) në fondin e rindërtimit që menaxhohet...

Ndryshimet Kushtetuese, Nano: Rrugaçëri politike, por opozita e ka fajin

Ndryshimet kushtetuese të miratuara nga Kuvendi, pa konsensusin e opozitës së bashkuar dhe në kushtet kur vendi është pa një Gjykatë Kushtetuese funksionale, janë...

Votoi kundër ndryshimeve Kushtetuese/ Maliqi: Ramzi ik me rregulla loje, do...

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar pas votës kundër ndaj ndryshimeve Kushtetuese, duke sqaruar se vota e tij ishte kundër sektit kriminal të Rilindjes që...

Ndryshimet Kushtetuese, Kuvendi voton me 106 vota pro/ Nga mesazhet për...

Ndryshimet kushtetuese janë miratuar ditën e sotme në Kuvend me 106 vota pro, 10 kundër, ndërsa 6 deputetë nuk morën pjesë në votim. Në...

Rama: Im atë ishte komunist, unë s´kam asnjë problem me ballistët

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij nga foltorja e Kuvendit tha se PS është në anën e duhur të historisë, ndërsa theksoi se...

Rama mesazh ambasadorëve: Jemi vend sovran, ju jemi mirënjohës, por vendimet...

Kryeministri Edi Rama duke folur në seancën plenare tha se edhe Mit´hat Frashëri po të ishte sot, do të mbështeste hapjen e listave dhe...

I prekur nga Covid-19, deputeti Roshi në gjendje të rëndë shëndetësore

Kryetari i Grupit i PS Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit u shpreh se deputeti Enver Roshi po kalon një gjendje të rëndë shëndetësore. “Zoti...

Skandali në Kuvend, deputetja voton 5 herë? Ruçi: Po e verifikojmë

Në seancën e sotme plenare po votohet mbi ndryshimet Kushtetuese, të dakordësuara nga Kryeministri Edi Rama dhe ajo që njhet si "opozita parlamentare". Ndryshimet Kushtetuese...

Ndryshimet Kushtetuese/ Alimadhi: Disa deputetë kanë firmosur në emër të kolegëve...

Deputeti Adriatik Alimadhi tha gjatë seancës parlamentare se disa ligjvënës opozitar kanë votuar në emër të kolegëve të tyre, në listat ku shpreheshin pro...

Denaj në Kuvend: Rritja e deficitit buxhetor dhe e borxhit publik...

Ministrja e Financave, Anila Denaj nga foltorja e Kuvendit deklaroi se situata buxhetore e 2020 u godit nga dy ngjarje të rënda, siç ishin...

Beqaj: Me maskë të mbulohet hunda dhe goja, jo sytë dhe...

Ilir Beqaj, deputet i PS-së, dhe ish-ministër i Shëndetësisë, ka folur sot në Kuvend mbi Aktin e Qeverisë për rishikimin e buxhetit. “Shqiptarët konsumojnë më...

“Nga gushti marrim masat e reja anti-Covid”/ Çfarë paralajmëroi Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë apel të fortë nga Kuvendi i Shqipërisë për zbatimin strik të masave të marra anti-Covid, përfshirë mbajtjen...
WhatsApp DENONCO