“E kontrollove autobusin tjetër”/ Policët bashkiakë, debat me qytetarin për maskën në urban

Policia bashkiake u është rikthyer sërish kontrolleve në shërbimin e  transportit publik për mbajtjen e maskave.

Por kjo mesa duket nuk është pritur mirë nga të gjithë. I tillë ishte dhe ky zotëri në autobusin e linjës së Porcelanit, i cili debatoi me efektivët teksa këta të fundit i kërkuan llogari se pse nuk kishte maskë.

Polici: Fol më mirë.

Qytetari: E kontrollove autobusin tjetër, sa maska kishte?

Polici: Unë po kontroll këtë autobus dhe ti mban përgjegjësi për vetën tënde.

Qytetari: Djalë i mirë, kapelen që e ke ti e kemi pasur dhe ne më herët.

Polici: Fol më mirë, kur e ke pasur ti të vijë turp.Të lutem vër maskën, po të them në mënyrë njerëzore. Vër maskën! Ma jep kartën e identitetit.

LEXO EDHE  "Shpërthen" analisti: Bashën po e mbrojnë me argumente manipulative