Meghan dhe Harry duan të pagëzojnë Lilibet në Kështjellën Windsor dhe ta prezantojnë me Mbretëreshën Elizabet

Getty Images

Princ Harry dhe dukesha e Sussex, Meghan Markle, duan të prezantojnë Lilibet, vajzën e tyre të lindur në qershor, me Mbretëreshën Elizabeth II. Muajin e kaluar u zbulua që çifti dëshironte që Lilibet të pagëzohej në Kështjellën Windsor dhe ta prezantonin atë me gjyshen. Në fillim dukej si një spekulim, por tani duket se Sussexes po e bëjnë realitet.

Për momentin, thuhet se gjykata angleze nuk i është përgjigjur ende zyrtarisht kërkesës së Harry dhe Meghan, megjithëse burimi shtoi se mbretëresha “është ende shumë e dhënë pas Harry dhe do të donte të shihte Lilibet dhe vëllain e saj Archie”.

Kërkesa e Harry dhe Meghan për një takim privat me Mbretëreshën ka habitur disa nga stafi i pallatit mbretëror.

LEXO EDHE  Njihuni me aktoren e "Portokallisë" që do të futet në shtëpinë e "Big Brother VIP"

Harry dhe Meghan e kanë bërë këtë propozim, por shumë njerëz janë të tronditur nga pafytyrësia e Sussex. Ata me të vërtetë mund të duan të shohin Mbretëreshën, nuk ka asnjë pyetje për këtë, por duhet shumë guxim për t’i kërkuar asaj një takim privat, duke marrë parasysh atë që i kanë bërë të kalojë këtë vit”, tha një burim për The Sun.