Rrëfimi i Pique: Pasi nisa të takohesha me Shakirën, marrëdhënia ime me Guardiolën ndryshoi

Gerard Pique ka zbuluar në një intervistë për “Marca” se marrëdhënia e tij me Pep Guardiola-n ndryshoi kur ai nisi të takohej me Shakirën. “Dëshira e trajnerit për të kontrolluar gjithçka, gati e detyroi atë të largohej në atë kohë nga Barcelona.

Pique dhe Guardiola kaluan së bashku vitet më të arta te Barcelona mes viteve 2008-2012, atëherë kur arritën të fitojnë 3 tituj në La Liga dhe triumfuan 2 herë në Champions League, kur rivaliteti me Realin ishte i jashtëzakonshëm.

Mbrojtësi i Barcelonës tregon se sa e vështirë ishte të punoje me Guardiola-n në kohën kur rivaliteti i tij me trajnerin e madrilenëve, Jose Mourinho, ishte në kulmin e tij.

“Marrëdhënia jonë arriti në një pikë tensioni, po e njëjta situatë ishte edhe në dhomën e zhveshjeve. Rivaliteti me Mourinho-n ishte rraskapitës. Pep donte të kontrollonte absolutisht gjithçka”, tregon Pique, i cili thekson se aktualisht ka një marrëdhënie mjaft të mirë me trajnerin e Manchester City-t.

LEXO EDHE  Napoli nuk ndalet në Serinë A, fiton ndeshjen e 6-të radhazi

“Kisha shumë presion dhe duhej që në stërvitje të bëja gjithçka në mënyrë perfekte. Nëse ka pasur një moment në të cilin kam menduar të largohem nga Barça, ishte vera e vitit 2011”, është shprehur Pique.

Pique dhe Shakira nisën të takoheshin në fillim të vitit 2011, pikërisht në pikun e përkushtimit te Barcelona, e cila fitoi atë sezon La Liga-n dhe Champions League.