Kukësi “blindon” mbrojtjen, firmos me ish-lojtarin e Partizanit

Foto nga Facebook

Kristi Marku, qendërmbrojtësi 26 vjeçar është pjesë e Kukësit. Durrsaku ka firmosur një kontratë një vjeçare me të drejtë rinovimi, me verilindorët që kanë prezantuar lojtarin.

I dalë nga moshat e Teutës, Marku në Superligë ka luajtur me Flamurtarin, Partizanin dhe Lushnjën. Prej 2019, Marku ka qenë pjesë e Pyunik Yerevan në Armeni dhe Trans Narva në Estoni.

Njoftimi:

Zyrtare! Kristi Marku është futbollist i Kukësit

Futboll Klub Kukesi njofton se mbrojtësi Kristi Marku është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 26-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin një kontratë njëvjeçare me opsion rinovimi edhe për një sezon tjetër duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër.

LEXO EDHE  VIDEO/ Rebic spektakolar, Milani barazon shifrat ndaj Juventusit

Qendërmbrojtësi e njeh mirë kampionatin shqiptar pasi ka luajtur në të shkuarën me Partizanin, Flamurtarin e Lushnjen, teksa është aktivizuar edhe me ekipe si Trans Narva, Pyunik Jerevan, e Honved.

Klubi i Kukësit i uron shumë suksese mbrojtësit Marku me fanellen e ekipit tonë. Mirësevjen Kristi