Kategoria e Parë starton më 11 shtator, ja përballjet e javës së parë

Foto nga FSHF.org

Ashtu si Kategoria Superiore, dhe Kategoria e Parë do të startojë në datën 11 shtator, teksa të gjitha përballjet do të luhen në një orar, në 16:00.

Dy skuadrat që ranë nga kategoria sezonin e kaluar, Apolonia dhe Bylisi do të kenë një sfidë më vete pasi shumë nga titullarët e tyre vendosën të qëndronin në Superiore. Fierakët do ta nisin në shtëpi përballë Erzenit të Nevil Dedes, ndërsa mallakastriotët në transfertën e vështirë përballë Besëlidhjes.

LEXO EDHE  Starova analizon Partizanin: Cardoso duhet të ngrohë stolin, nuk dalin kurrë kampion me…

Maliqi debutues do të pres në shtëpi Lushnjen, ndërsa Besa dhe Turbina do të masin forcat në një miniderbi. Në sfidat e tjera, Tërbuni do të luajë në shtëpi përballë Burrelit, Shkumbini me Vorën, Tomorri me Korabin ndërsa Butrinti me Pogradecin.

Kategoria e Parë- Java 1

11/09/2021

Apolonia-Erzeni (Fier, 16:00)

Shkumbini-Vora (Peqin, 16:00)

Maliqi-Lushnja (Korçë, 16:00)

Tërbuni-Burreli (Pukë, 16:00)

Tomorri-Korabi (Berat, 16:00)

Butrinti-Pogradeci (Sarandë, 16:00)

Besa-Turbina (Kavajë, 16:00)

Besëlidhja-Bylis (Lezhë, 16:00)