Partizani dhe Tirana zhvendosin derbin në merkato, klubet ofertë mesfushorit të Kombëtares

Foto nga Wikipedia

Ergys Kaçe mund të jetë transferimi i bujshëm në mbylljen e merkatos së Kategorisë Superiore. Për mesfushorin korçar, që prej disa javësh është lojtar i lirë, pasi ka prishur kontratën me Arisin e Selanikut, po luhet një derbi jashtë fushës.

“Panorama Sport” raporton se Partizani dhe Tirana i kanë bërë ofertë konkrete 28-vjeçarit, por ky i fundit ka lënë gjithçka pezull me shpresën se mund t’i dalë diçka më e mirë për të vazhduar karrierën.

LEXO EDHE  VIDEO/ Kaos në derbin Lens-Lille, policia shmang përplasjen mes tifozerive

Ditët e fundit lojtari ka qenë në Korçë dhe drejtuesit e Partizanit kanë lëvizur të gjithë “gurët” për ta bindur, madje duke i bërë një superofertë.

Burime të sigurta pranë lojtarit, i treguan dje gazetës se së fundmi me Kaçen ka folur personalisht drejtori i përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama.

Mesfushorit i është bërë një ofertë zyrtare, me klubin e kuq që është i gatshëm të japë 120 mijë euro në vit./Panoramasport