E hënë, Shtator 28, 2020
Etiketimet Derbi

Etiketim: derbi

Miqësorja/ Tjetër triumf për Partizanin, të kuqtë mposhtin në derbi Dinamon

Partizani ka marrë fitoren e radhës në ndeshjet miqësore. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ilir Daja mposhti Dinamon me rezultatin 2-1 në testin e...

Miqësorja Partizani-Dinamo, derbi i kryeqytetit sheh “të kuqtë” në avantazh

Është duke u luajtur në këto momente në stadiumin “Nexhip Trungu” të qytetit të Cërrikut, miqësorja mes Partizanit dhe Dinamos. Një derbi kryeqyteti, që disa...

Lajm i madh për tifozët, derbi Milan-Inter më 17 tetor mund...

Të gjithë futbolldashësit prej më shumë se 6 muajsh janë në pritje të një vendimi që do t’i lejojë ata të ndjekin ndeshjet në...

Lojtari i Shkëndijës rezulton pozitiv me Covid-19, derbi me Shkupin nuk...

Testet e fundit kanë konfirmuar një rast pozitiv me koronavirus te Shkëndija e Tetovës. Sportmedia.mk raporton se i infektuari është një prej lojtarëve të...

Kategoria Superiore/ Sot mbyllet java e 33-të me këto tre sfida

Derbi u lë radhën përballjeve të tjera të javës së 33-të të Kategorisë Superiore. Sot sytë janë në Elbasan, aty ku në mbrëmje, prej...

Përfundon derbi Partizani-Tirana, Muçi prish festën e “Të Kuqve”

Tirana me frymën e fundit arriti që të barazojë rezultatin 1-1 në derbin ndaj Partizanit e vlefshme për javën e 33-të në Kategorinë Superiore. “Të...

Video/ Zhbllokohet derbi i kryeqytetit, William ndëshkon Tiranën

Partizani ka kaluar në avantazh në derbin e kryeqytetit ndaj Tiranës e vlefshme për javën e 33-të në Kategorinë Superiore. Sfida u zhbllokua në minutën...

Partizani-Tirana/ Mbyllet pjesa e parë e derbit, “Të Kuqtë” më këmbëngulës

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 pjesa e parë në derbin që po luhet në “Air Albania” ndërmjet Partizanit dhe Tiranës e vlefshme për javën...

Frikë nga Covid-19, Sormani “lë në baltë” Partizanin, ja kush i...

Renaldo Kalari do të jetë në stol në ndeshjen derbi me Tiranën që pritet të fillojë pas pak minutash. Ky është lajmi që u raportua...

Partizani-Tirana “kokë më kokë”, ja statistikat që duhet të dini për...

Mes Partizanit dhe Tiranës janë luajtur 156 takime nga viti 1947 deri në 2020, ndeshje këto të zhvilluara në dy kompeticionet më të mëdha...

5 të prekur me COVID te Partizani, FSHF: Derbi i sotëm,...

Derbi i kryeqytetit i programuar të luhet sot në “Air Albania”, në orën 20:45, do të luhet, pavarësisht se disa lojtarë të Partizanit kanë...

Egbo: Shtyrja e derbit? Rregullorja flet qartë, ndaj Partizanit na duhen...

Derbi i kryeqytetit mes Partizani dhe Tiranës luhet mbrëmjen e nesërme duke filluar nga ora 20:45. Përpara derbit të fundit për këtë sezon, ka dalë...

Derbi i kryeqytetit, Sormani përgatit formacionin anti-Tiranë

Ditën e premte në stadiumin “Arena Kombëtare” luhet derbi i fundit për këtë sezon, ai mes Partizanit dhe Tiranës. Javët e fundit “Të Kuqtë” duket...
WhatsApp DENONCO