Barcelona largon Pjanic, boshnjaku drejt ligës turke

Pjanic, foto nga barcablaugranes.com

Merkatoja u mbyll tashmë në 5 ligat kryesore, por në vende si Rusia e Turqia ka edhe disa ditë nga fundi. Barcelona po punon fort për të larguar Miralem Pjanic në një nga këto vende.

Qëllimi është kursimi i parave të pagës së tij dhe gjithçka është në udhën e duhur. Gazetari Fabrizio Romano bën me dije se boshnjaku po bën gati valixhet.

LEXO EDHE  Kupa e Shqipërisë/ Partizanit i mjafton një pjesë ndaj Tërbunit, kualifikimi një formalitet

Mënyra e transferimit pritet të jetë ajo e huazimit. Besiktas dhe Barcelona janë shumë pranë marrëveshjes, teksa vazhdon operacioni për akordin e klubit turk me lojtarin për pagën.