Dorëheqja/ Ja kush e merr mandatin e Lefter Kokës, sipas listës së PS

Lefter Koka njoftoi këtë të Mërkurë dorëheqjen nga mandati i deputetit të marrë në zgjedhjet parlamentare.

Referuar listës së PS në Qarkun Durrës, vendin e Kokës në parlament, do ta zërë Denis Deliu.

Ky i fundit përfaqësonte zonën e Krujës dhe të Fushë Krujës dhe arriti të marrë 2848 vota preferenciale.

LEXO EDHE  "Kujt i plasi tra** se kush e merr PD-në", shpërthen Arjan Çani

Më herët, nga radhët e PS ka dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetit edhe Najada Çomo. Ndërsa nga PD – Mark Marku. Para tyre, dorëheqjen nga mandati i deputetit e njoftoi dhe kreu i PSD-së, Tom Doshi.

Lexo edhe:

Lefter Koka njofton dorëheqjen nga mandati i deputetit