E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Ps

Etiketim: ps

Bushati: PS nuk është pronë private e Ramës. Moskandidimi për deputet,...

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për emisionin “Kjo Javë”, lidhur me moskandidimin e tij në zgjedhjet e 25 Prillit, diçka të...

Publikohet raporti/ PS ka harxhuar 84 milionë lekë më shumë se...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar raportet me pasqyrat financiare të shpenzimeve të partive politike për zgjedhjet e 25 prillit. Partia e cila ka shpenzuar...

PS pritet të ndryshojë statutin

Partia Socialiste do të ndryshojë statutin. Vendimi është marrë në mbledhjen e parë që kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot me sekretarët e rinj...

Rama e largon nga posti i Ministres së Bujqësisë, reagon Milva...

Ish-ministrja e Bujqësisë, Milva Ikonomi, ka dhënë prononcimin e parë për media pas emërimit të saj nga kryeministri Edi Rama në një ministri pa...

U zëvendësua nga Ulsi Manja, reagon Etilda Gjonaj

Nga sot Etilda Gjonaj nuk do të jetë më ministre e Drejtësisë, pasi në vendin e saj Edi Rama propozoi Ulsi Manjën, i cili...

Caktohen drejtuesit politik të PS në qarqe

Kryeministri Edi Rama zbardhi gjatë fjalës së tij në Asamblenë e Partisë Socialiste, emrat e rinj të kryetarëve të qarqeve të PS-së. Rama ka vendosur...

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare, Rama pritet të zbulojë emrat e...

Sot mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste. Mbledhja do të nisë në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve. Pritet që sot kryeministri Edi Rama të shpallë ministrat...

Dorëheqja/ Ja kush e merr mandatin e Lefter Kokës, sipas listës...

Lefter Koka njoftoi këtë të Mërkurë dorëheqjen nga mandati i deputetit të marrë në zgjedhjet parlamentare. Referuar listës së PS në Qarkun Durrës, vendin e...

VIDEO/ Pas takimit me Ramën të rinjtë e PS nisin festën....

Pas takimit të Kryeministrit Edi Rama në Librazhd të rinjtë e FRESSH kanë festuar, duke shkelur të gjitha rregullat anti-Covid. Menjëherë pas përfundimit të takimit,...

VIDEO/ Balluku: Kam qarë për Ramën dhe PS

Ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belina Balluku në takimin zhvilluar me anëtarë të PS në Tiranë deklaroi se në PS ka mësuar se si...

Në shërbim të Edi Ramës, Pëllumb Pipero i bashkohet fushatës së...

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero është vënë në shërbim të Kryeministrit Edi Rama në kuadrin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Pipero ka zgjedhur të përdoret...

Sondazhi/ Ja kush i fiton zgjedhjet më 25 prill, rezultatet për...

Referuar sondazhit të Antonio Noto, publikuar në emisionin Tempora në Oranews, opozita e bashkuar, koalicioni PD-AN dhe LSI rezultojnë fitues të zgjedhjeve të 25...

Rama- strukturave të PS: Të shkrihet LSI, raportoni për zyrtarët që...

Drejtuesit socialistë i janë drejtuar me një memo organizatave të kësaj partie, në prag të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Krahas anës organizative, ajo që...
WhatsApp DENONCO