‘100 dështimet e Ramës’/ Basha: Shqipëria e fundit në Evropër për testimet ndaj koronavirusit

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka renditur një tjetër dështim sipas tij të kryeministrit Edi Rama në këto 8 vite qeverisje.

Këtë herë, lideri demokrat është ndalur tek situata e pandemisë në vend dhe ka theksuar se Shqipëria aktualisht renditet në vendin e fundit për përqindjen e popullsisë të testuar për COVID-19, krahasuar me vendet e tjera të Evropës.

LEXO EDHE  Leskaj i përgjigjet Ramës: Spitullaq blloku, një kallëm i rritur në fekale!

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

53 ditë deri më 25 prill. 100 dështimet e Ramës ne 8 vite. Cila është renditja e Shqipërisë për përqindjen e popullsisë të testuar për COVID-19, krahasuar me vendet e Evropës?

Përgjigja: Shqipëria renditet e fundit në Evropë.