Gjithçka gati për supersfidën Inter-Juventus, trajnerët publikojnë formacionet zyrtare

Starton në orën 20:45, përballja mes Interit dhe Juventusit e vlefshme për javën e 18-të të Serie A.

Rezultati i kësaj ndeshjeje do të përcaktojë shumë rreth fatit të skuadrave në luftën për titullin kampion, teksa presioni bie mbi Juventusin që kanë bërë një start të dobët të sezonit.

Aktualisht skuadrat i ndajnë 4 pikë, teksa Interi renditet në vendin e 3-të me 37 pikë, ndërsa Juventus numëron 33 pikë dhe pozicionohet në vendin e 5-të.

Gjithsesi për tu theksuar është fakti që bardhezinjtë kanë një mundësi për tu afruar me kreun, pasi kanë një ndeshje më shumë për të luajtur atë ndaj Napolit, ndeshje e cila ende nuk ka një datë zyrtare.

LEXO EDHE  F1 – Garën në Bahrein mund ta ndjekin vetëm ata që e kanë kaluar COVID-19

Teksa kanë mbetur edhe pak minuta nga starti i sfidës, trajnerët e të dyja skuadrave, Conte dhe Pirlo kanë publikuar formacionet zyrtare. Lukaku kundër Ronaldos është edhe sfida brenda sfidës, të cilët luftojnë për titullin e golashënuesit më të mirë në kampionat.

Formacionet zyrtare: