E martë, Shtator 22, 2020
Etiketimet Serie A

Etiketim: Serie A

Sot fillon sezoni 2020/2021 i Serie A, hapen stadiumet për 1000...

Kampionati italian i futbollit, Serie A starton sot sezonin 2020/2021, teksa ndeshja hapëse do të jetë mes Fiorentinës dhe Torinos në  stadiumin “Artemio Franchi”...

Klubi i Serie A ndryshon pronësi, amerikanët e blejnë për 100...

Pas Fiorentinës, Milanit dhe Romës, kampionatit italian të futbollit i shtohet një tjetër pronar amerikan. Bëhet fjalë për Kyle Krause, sipërmarrësin nga SHBA që...

Nuk ka më dyshime, Vedat Muriqi transferohet në Serie A

Vedat Muriqi do të jetë futbollisti më i ri i Lazios. Bisedimet e stërzgjatura më në fund janë finalizuar dhe sulmuesi i Kosovës do...

Serie A rikthen tifozët në stadiume? Kryeministri, Conte sqaron gjithçka!

Tema e rihapjes së stadiumeve kishte marrë zhvillim javët e fundit në Itali, me shpresën për të parë tifozët në tribuna sa më shpejt...

E bujshme/ Qendërmbrojtësi i Kombëtares shqiptare firmos në Serie A

Duket se një tjetër lojtar i Kombëtares shqiptare do të luajë në Serinë A. Ashtu siç raporton “Panorama Sport” mbrojtësi 23-vjeçar, Ardian Ismajli, ka arritur...

Kalendari i Serie A, javët e para “zjarr” për Interin

Sezoni 2020/2021 i Serie A do të fillojë më 20 shtator. Ndërkohë që ditën e djeshme është hedhur edhe kalendari i sezonit të ri. Java...

Serie A përcakton datën e nisjes së sezonit të ri

Edhe pse nuk ka ende disa ditë nga përfundimi i kampionatit të Serie A, organet më të larta drejtuese të futbollit italian kanë caktuar...

Manchester United kërkon të rikthejë lavdinë e humbur, “Djajtë” bëjnë super...

Prej 4 vitesh tashmë, Federico Chiesa është padyshim një nga lojtarët më premtues të futbollit italian. Në fakt, ai është kthyer të jetë një nga...

Dybala mposht Ronaldon dhe Immobilen, shpallet lojtari i vitit në Serie...

Futbollisti i Juventusit, Paulo Dybala është votuar si futbollisti më i mirë në Serie A për sezonin 2019-2020. Shoku i tij i skuadrës, Cristiano Ronaldo,...

Mbyllet sezoni i Serie A, ja rezultatet e mbrëmjes së sotme

Serie A është mbyllur zyrtarisht ditën e sotme pasi janë luajtur edhe ndeshjet e fundit të javës së 38-të, ku vëmendja kryesore ishte zhvendosur...

Serie A mbyll sot sezonin, përcaktohet skuadra e fundit që qëndron...

Genoa apo Lecce? Kush do të mbetet në Serie A për edicionin e ardhshëm? Gjithçka vendoset sonte teksa luhen takimet e fundit të javës...

Arbitri legjendar i Serie A, i jep fund karrierës 17-vjeçare

Gianluca Rocchi i ka dhënë fund karrierës së tij 17-vjeçare si arbitër.  46-vjeçari gjykoi mbrëmë ndeshjen e tij të fundit në karrierë. Sfida e mbrëmjes...

Ciro Immobile fiton “Këpucën e Artë”, çmimi rikthehet në Serie A...

Tani është zyrtare: Ciro Immobile ka fituar edicionin 2020 të Këpucës ëë Artë. Kundërshtari i fundit që i kishte mbetur ishte Cristiano Ronaldo, të cilit...
WhatsApp DENONCO