E hënë, Qershor 1, 2020
Etiketimet Serie A

Etiketim: Serie A

Rikthimi i Serie A, zbuloni oraret e ndeshjeve

Ditën e nesërme, drejtuesit e Serie A do të bëjnë publik kalendarin e ri për ndeshjet e mbetura të sezonit 2019-2020. Ndërkohë ashtu siç raporton...

Kalendari i Serie A, gjithçka rifillon me sfidat e prapambetura

Vendimi më i rëndësishëm, ai për rifillimin e kampionatit, erdhi ditën e djeshme, ndërsa sot Këshilli dhe Asambleja e Lega Calcio kanë caktuar që...

Hipoteza e Play-off-ve dhe Play-out-ve në Serie A kundërshtohet nga klubet

Presidenti i Torinos, Urbano Cairo, ka bërë të qartë se nëse nuk do të jetë e mundur që Seria A të përfundojë sezonin normalisht,...

Andrea Pirlo, 25-vite më parë një “magjistar” i topit debutonte në...

Andrea Pirlo bëri debutimin e tij në Serie më 21 maj të vitit 1995, në atë kohë një djalosh vetëm 16-vjeçar. Gjatë ndeshjes Reggiana-Brescia e...

Rifillimi i Serie A, ministri Spadafora nuk jep garanci: Situata mbetet...

Në pritje të zhvillimeve sa i përket protokollit të ri sanitar që federata italiane e futbollit ka dërguar në qeveri, ministri i Sportit, Vincenzo...

Serie A me play off?

Italia nuk do të zhvillojë asnjë aktivitet sportiv deri më 14 Qershor. Një vendim që e bën akoma më të vështirë përmbylljen e Serie...

Serie A në kaos, qeveria italiane ndalon eventet sportive deri më...

Rifillimi i Serie A është një hap mbrapa të gjitha ligave kryesore evropiane. Situata në vendin fqinj tashmë është bërë vërtetë kaotike, ndërsa palët...

Rifillimi i Serie A, njihuni me protokollin sanitar të miratuar nga...

Komisioni mjekësor dhe Federata Italiane e Futbollit, në bazë të udhëzimeve nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, kanë bërë ndryshimet e radhës në protokollin sanitar...

Rifillimi i Serie A, Federata Italiane përmirëson protokollin e sigurisë

Skuadrat në Itali kanë nisur stërvitjen e diferencuar, ndërsa në datë 18 maj pritet që skuadrat të fillojnë stërvitjen në grup. Por pavarësisht këtyre lajmeve...

Spadafora jep lajmin e mirë, klubet e Serie A lejohen të...

Qeveria italiane ka dhënë dritën jeshile për stërvitjet në grup të skuadrave duke filluar nga data 18 maj. Ministrat Spadafora dhe Speranza kanë lëshuar një deklaratë të...

Spadafora për rifillimin e Seria A: “Rastet pozitive te disa klube...

Vincenzo Spadafora, Ministri italian i Sportit, për të disatën herë shpreh dyshimet e tij mbi mundësinë e rifillimit të futbollit në Itali. Përpara se skuadrat...

Klubet e Serie A konfirmojnë dëshirën për përfundimin e sezonit, katër...

Disa ditë më parë Ministri italian i Sportit, Vincezo Spadafora, deklaroi se shanset për rinisjen e Serie A ishin "gjithnjë e më të vogla". Në...

Skenari për pezullimin e Serie A, çfarë do të ndodhte me...

Ndërkohë që qeveria italiane, FIGC dhe Seria A po punojnë për rifillimin e sezonit, ekziston edhe mundësia që kampionati Italian, ta ketë luajtur ndeshjen...
WhatsApp DENONCO