VIDEO/ Pa maska në rrugë, policia gjobit 706 qytetarë

Policia e Shtetit ka gjobitur 706 qytetarë për mungesën e maskave në mjedise të hapura .

“Në zbatim të masave anticovid, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, nga Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 706 qytetarë që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse”, thuhet në njoftimin e policisë

LEXO EDHE  VIDEO/ Veton Surroi, nga kandidat për ministër të Jashtëm në i persekutuar politik

Gjithashtu, gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 6 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.