E shtunë, Tetor 23, 2021
Etiketimet Maska

Etiketim: maska

I kërkoi klientit të vendoste maskën, vritet kasieri në Gjermani

Një 20-vjeçar është vrarë në vendin e punës, pasi i kërkoi klientit që të vendosë maskën, si një rregull për parandalimin e përhapjes së...

Mediu: Qytetarët po flasin me vete, shyqyr që kanë maska

Fatmir Mediu, kreu i PR, u shpreh sot gjatë takimeve me banorë dhe biznese në njësinë 5 në Tiranë, se qytetarët po flasin me...

Vasili: Rama gjobit shqiptarët, por jo veten e tij

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në rrjetet sociale pamje të takimeve të Edi Ramës, ku Kryeministri shfaqet pa maskë mbojtëse kundër koronavirusit. Vasili...

FOTO/ Shtyu gazetaren se nuk mbante maskë, po Evin Kushin pse...

Një ditë më parë Kryeministri Edi Rama tërhoqi vëmendjen me një gjest dhune ndaj një gazetareje, sepse ajo nuk kishte maskën anti-Covid. Incidenti ndodhi ndërsa...

Nuk zbatuan masat anti-COVID, gjatë fundjavës 2511 qytetarë të gjobitur

Në kuadër të kontrolleve për respektimin e masave zbatuese ndaj Covid 19, policia ka ndëshkuar me gjobë 2 511 qytetarë, prej të cilëve 2488...

U kapën pa maska dhe shkellën rregullat anti-Covid, policia gjobit 997...

Policia e Shtetit vijon të vendosë masa administrative ndaj shtetasve që kapen në mjediset e hapura pa masa mbrojtëse, konkretisht maska, apo administratorëve të...

Nuk zbatuan masat anti-covid, 1,124 qytetarë të gjobitur në 24 orët...

1124 qytetarë janë gjobitur nga policia, pasi nuk mbanin maskë, apo kanë shkelur orën policore. Brenda 1 dite  janë gjobitur me 3 mijë lekë...

Kapen pa maska, gjobiten 890 qytetarë/ Masa administrative edhe ndaj lokaleve

Policia e Shtetit ka gjobitur 890 shtetas për mosvendosjen e maskave mbrojtëse. Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit, shërbimet e Policisë Rrugore kanë...

Thyen orën policore dhe u kapën pa maska/ Gjobiten 952 qytetarë,...

952 qytetarë janë gjobitur nga policia në 24 orët e fundit, pasi nuk zbatuan masat anticovid, ndërsa u bllokuan edhe 45 makina. Gjatë 24 orëve...

A mjafton vetëm një maskë? Ja se çfarë thonë ekspertët

“Në fillim na thanë që maskat nuk funksionojnë. Më pas ndodhi e kundërta. Tani duket se vetëm një s’mjafton”, thuhet në artikullin e Daily...

Shkelën masat anti-Covid, policia gjobit 2673 shtetas

Policia vijon të ndëshkojë qytetarët lidhur me mosrespektimin e masave anti-Covid. Gjatë fundjavës janë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 2673 shtetas, 2263 prej tyre...

Epidemiologu i njohur amerikan konfirmon: Qytetarët të mbajnë maskat dhe disa...

Epidemiologu i njohur amerikan, Anthony Fauci, ka këshilluar qytetarët që të mbajnë maskat, për të paktën edhe disa muaj. Gjatë një interviste të dhënë për...

Maskat që mbrojnë nga COVID-19, shkaktojnë sëmundje të tjera

Për shkak të parandalimit të infektimit me COVID-19, në Kosovë dhe në shumë shtete të tjera është bërë e detyrueshme mbajtja e maskave. Derisa...
WhatsApp DENONCO