VIDEO/ Bllokohet aksi Fier-Vlorë, rrëzohet pema shekullore. Shkatërrohen makinat e parkuara

Rruga nacionale Vlorë-Fier është bllokuar se është rrëzuar një pemë shekullore. Nga rënia e pemës janë dëmtuar makinat e parkuara anash rrugës, por nuk është raportuar për dëme në njerëz.

Rrapi ka rënë gjatë orëve të natës dhe ka bllokuar rrugën. Ndërkohë mësohet se janë dëmtuar tre makina. Një nga mjete ka pësuar dëme serioze.

LEXO EDHE  Presidenti Meta: Populli do të shembë regjimin e oligarkëve që kanë 25 vjet që bëjnë pallë në Shqipëri.

Bllokimi i rrugës detyron mjetet të kalojnë në rrugë dytësore.