Kontrolle të rrepta policie, çfarë po ndodh në Elbasan

Forca të shumta policie kanë nisur kontrolle të rrepta në qytetin e Elbasanit gjatë mbrëmjes së të martës.

Raportohet se nga këto kontrolle janë shoqëruar për verifikim disa persona.

Mësohet se qëllimi i këtyre kontrolleve nga ana e policisë është kapja e personave në kërkim dhe i personave me precedentë që lëvizin me sende të palejuara.

LEXO EDHE  FOTO/ Pasojat e motit të keq në Bulqizë, rrëzohen disa pemë, shkëputet energjia elektrike

Policia ka ngritur 6 grupe kontrolli në pikat kyçe të qytetit të Elbasanit.