Gjekmarkaj: Basha duhet të na japë arsye pse do vijë në pushtet

I ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço në RTV Ora, analisti Agron Gjekmarkaj u shpreh se opozita po bën fushatë negativiste.

Ai shtoi se Basha duhet të sqarojë nëse ekipi i tij do të jenë figurat që dalin e flasin apo do të ketë surpriza.

Gjekmarkaj: Opozita po bën një fushatë negativiste, që duhet të ikë kjo qeveri, por duhet që në të njëjtën kohë të japë arsyet pse duhet të vijë ajo në pushtet. Shqiptarët e dinë se ikën Rama për disa arsye dhe vjen Basha për disa arsye të tjera. Këto arsye duhet t’i ekspozojnë më mirë dhe më qartë.

LEXO EDHE  Arrestohet vajza adoleshente e shqiptarit, dyshohet si vrasësja e babait të saj

Basha duhet të bëjë transparencë me atë që cili do të jetë kabineti i tij. Se të marrësh pushtet dhe ta ndash atë do të thotë që ta fusësh në kakofoni atë. Duhet të thotë se ekipi i tij do të jenë këta njerëz që dalin e flasin, le ta gjykojmë me këtë ekip. Ose në ka akoma figura të tjera, me surpriza për t’i folur pjesën gri, me persona që flasin gjuhën e shtresave të caktuara.