Setien: Ndaj Bayern pres një ndeshje të ekuilibruar, Lewandowski jo në nivelin e Messit!

Bayern Munchen-Barcelona është finalja e parakohshme në Champions League. Dy skuadrat e mëdha do të përballen nesër mes tyre në “Estádio da Luz” (21:00) në çerekfinale.

Trajneri i ekipit katalanas, Quique Setien flet për duelin e fortë në konferencën për shtypin, duke prekur disa tema.

Përballja – “Ndeshja me Bayern është shumë e rëndësishme. Do të jetë një përballje shumë e ekuilibruar, askush nuk do të dominojë dhe ka rëndësi të madhe ta qarkullojmë ne topin. Kur ta kenë topin, duhet të mbrohemi mirë. Duhet të alternojmë dy fazat, sulmin dhe mbrojtjen. Djemtë nuk kanë nevojë për motivim në këto lloj sfidash”.

LEXO EDHE  Video/ Pandev mahnit edhe në moshën 37-vjeçare, shikoni “perlën” e tij

Messi – “Leo mund të na ndihmojë për të fituar ndeshjen, por besoj më shumë te forca e skuadrës. Duhet ta ndihmojmë Leon, ai arrin të bëjë më pak pa forcën e të gjithëve”.

Krahasimi– “Leëandoëski është një lojtar i madh, por nuk është në nivelin e Messit. Po kalon një moment të mirë, ka shënuar 13 gola në Champions League dhe shokët e kanë ndihmuar shumë. Por Leo e tregoi kundër Napolit se çfarë mund të bëjë”