FOTO/ Saimir Tahiri ‘gjen qetësi’ në Himarë, shfaqet duke pushuar me familjen

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është filmuar teksa pushon me familjen në jug të vendit. Tahiri është parë së bashku me familjen ndërkohë që po shijon pushimet.

Në një foto të mbërritur në Faxweb.al, Tahiri shihet se bashku me bashkëshorten e tij, ndërkohë që ka të kapur për dorë djalin e vogël, Golik.

Ish-politikani Saimir Tahiri, u bë baba për herë të dytë më 19 prill 2019, teksa së bashku me bashkëshorten Fatlindën dhe djalin e parë të çiftit Drini, mirëpritën në familje pjesëtarin e ri Golik.

LEXO EDHE  Epike/ Qytetari ngre dolli LIVE për Berishën në Berat

Ish-ministri i Brendshëm tashmë është sërish në betejë për të fituar pafajësinë, pasi Apeli i Gjykatës
së Posaçme e ka kthyer për rigjykim nga e para dosjen ndaj tij.

Që prej fundit të vitit 2017-të, Tahiri është akuzuar nga prokuroria se në bashkëpunim me ish-drejtorin e Policisë Vlorë, Jaeld Çela, ka favorizuar në së paku 4 raste grupin e Moisi Habilajt për të trafikuar drogë drejt Italisë.