COVID në Maqedoni/ 8 viktima dhe 94 raste të reja

Ministra e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit, nga 830 testet e kryera rezultuan 94 raste të reja me COVID-19.

Të shëruar janë 42 pacientë, ndërsa 8 persona kanë humbur betejën me virusin.

Sa u përket rasteve të reja, në Shkup janë regjistruar 49, Kumanovë-2, Shtip-8, Prilep-1, Tetovë-6, Strugë-2, Gostivar-13, Koçanë-2, Sveti Nikollë-9 dhe Kërcove-2.

LEXO EDHE  Një tjetër deputet preket nga Covid 19, shtrohet në spital! Emri (Foto)

Ndërkohë, po sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 42 raste të të shëruarve: Shkup-27, Shtip-1, Prilep-8, Tetovë-1, Veles-3 dhe Koçanë-2.

Betejën me COVID-19 e kanë humbur 8 pacientë: 2 nga Shkupi, një nga Prilepi, një tjetër nga Struga, një nga Ohri, 2 nga Gostivari dhe një tjetër nga Kërçova.