E dielë, Gusht 1, 2021
Etiketimet Maqedoni

Etiketim: Maqedoni

Maqedonia e Veriut miraton paketën e 5-të ekonomike gjatë pandemisë

Maqedonia e Veriut ka miratuar edhe paketën e 5-të ekonomike teksa pandemia po mbush mbi një vit që kur ka shkuar në vendin fqinj. Fillimisht...

Shënohen 31 viktima dhe 908 raste me Covid në Maqedoninë e...

Numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut vijon të mbetet i lartë. Në 24 orët e fundit 31 pacientë me Covid-19 kanë humbur...

Mbi 40 mijë euro përfitime, çfarë zbuloi Anti-korrupsioni maqedonas në bastet...

Antikorrupsioni ka zbuluar keqpërdorim serioz të të dhënave personale dhe dyshon për përvetësim ose pastrim parash nga disa bastore sportive. Anëtari i anti-korrupsionit, Goran...

Ndërhyn DEA, arrestohet zyrtari i lartë në Maqedoninë e Veriut, kapet...

Një zyrtar i lartë i Policisë në Maqedoninë e Veriut, është vënë në pranga pasi është kapur me një sasi të madhe droge. Sipas...

50 viktima dhe 1.320 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë...

Maqedonia e Veriut vijon të regjistrojë shifra të larta fatalitetesh dhe infektimesh me covid-19. Vetëm në 24 orët e fundit kanë gjetur vdekjen 50...

Mbi 1 mijë raste me Covid-19 dhe 33 viktima në Maqedoninë...

Maqedonia e Veriut ka shënuar sërish rritje të rasteve me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 3,948...

41 viktima dhe 303 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 41 pacientë nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,405 teste...

Maqedonia e Veriut, 30 viktima dhe 457 raste të reja me...

Maqedonia e Veriut të hënën ka regjistruar 30 viktima me COVID-19, që paraqet bilancin më të rëndë që nga nëntori i vitit të kaluar. Sipas...

Maqedonia e Veriut, mbi 1200 të infektuar dhe 24 viktima nga...

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se në 24 orët e fundit janë realizuar 4,094 teste prej të cilëve 1,293...

Gjendje kritike në Maqedoni, 20 viktima dhe mbi një mijë raste...

Situatë e rënduar nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 20 viktima. Nga hetimi epidemiologjik janë zbuluar 1031...

Përkeqësohet situata në RMV, 15 viktima dhe mbi 850 raste të...

Maqedonia e Veriut ka njohur ditë te fundit një rritje të ndjeshme të rasteve të reja me COVID-19 por edhe të rasteve fatale. Gjatë...

“Mini shengeni do të sillte të mira”, Zaev: Bashkimi Kosovë-Shqipëri s’është...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, deklaroi se një bashkim mes Kosovës dhe Shqipërisë nuk do të ishte ide e mirë. Duke folur për...

Koronavirusi shkakton 16 humbje jete në 24 orët e fundit në...

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë kryer 3 707 testime, ndërsa janë regjistruar 913 raste të reja me COVID-19. Në Shkup- 440, Prilep-64, Kavadar-50,...
WhatsApp DENONCO