Hetimi i Bylis-Tirana, Komisioni i etikës me dosje voluminoze se si janë vendosur bastet

Ditën e sotme duke filluar nga ora 14:00, pesë drejtues dhe lojtarë të skuadrës së Tiranës do të dalin përpara Komisionit të Etikës, për të dhënë versionin e tyre, për ndeshjen e dyshuar si të trukuar mes Bylisit dhe Tiranës, e vlefshme për Kupën e Shqipërisë.

Drejtuesit e skuadrës ballshiote kanë qenë përpara Etikës, ditën e enjte, kur duhet të ishin dhe drejtuesit e Tiranës. Por një mos koordinim në komunikim solli mungesën e tyre.

Top Channel, ka mësuar që Komisioni i Etikës si rrallë ndonjëherë ka në dorë një dosje voluminoze të UEFA-s ku shpjegohet me përpikmëri se si janë vendosur bastet për atë ndeshje.

Janë tre metodat e lojës për të cilat janë vendosur para. 2-1 do të thotë fitorja e Tiranës në pjesën e parë dhe në të dytën Bylisi, lart me gola, që do të thotë se shënohen tre gola dhe më shumë.

LEXO EDHE  Sherr te Tirana, çfarë ndodhi mes Ngoo dhe Karabecit

Ndërsa metoda e tretë kanë qenë metoda rezultat përfundimtar 1, që do të thotë fitorja e Bylisit.

Secila goditje në baste ka pasur shumën prej rreth 8.000 euro dhe e fundit kishte goditje 15.000 euro, por që sistemi nuk e ka pranuar të plotë. Në total sipas BFDS përfitimi ka qenë mbi 500.000 euro. Dhe verdikti i kësaj dosje në bazë të dyshimeve konfirmon se ndeshja është e trukuar. /topchannel