Rastet e reja me Covid-19 në Pogradec, mes tyre edhe punonjësi i bashkisë

Një punonjës i Bashkisë së Pogradecit ka rezultuar pozitiv me Covid-19, pas testimeve të kryera.

Sipas të dhënave të raportuara, mësohet gjithashtu se edhe bashkshorta e punonjëst të bashkisë është e infektuar.

Rasti i 3 në këtë qytet është nëna e rastit që doli 1 ditë më parë, ndërsa rasti i 4, konsiderohet si vatër e re dhe po gjurmohet.

LEXO EDHE  Vlorë, automjeti merr flakë gjatë ecjes/ Detajet

Pritet të bëhen dezinfektimi i ambienteve, ndërsa punonjësit e DSHP po bëjnë gjurmimin e kontakteve të mundshme.

Qarku i Korçës është shtuar me 6 raste të tjera me Covid-19, çka e ka çuar në 46 numrin e personave aktivë, specifikisht 4 në Pogradec, 1 në Korçë dhe 1 në Devoll.