Derbi i kryeqytetit, Sormani përgatit formacionin anti-Tiranë

Ditën e premte në stadiumin “Arena Kombëtare” luhet derbi i fundit për këtë sezon, ai mes Partizanit dhe Tiranës.

Javët e fundit “Të Kuqtë” duket se kanë gjetur balancat e duhura duke arritur disa rezultate pozitive. trajneri Sormani ka krijuar një formacion bazë, ku gjithçka nis nga siguria në prapavijë.

Me kthimin në modulin e vjetër, skuadra në katër ndeshjet e fundit ka marrë 3 fitore dhe një barazim ka dhënë rezultat, pasi ekipi ka marrë 3 fitore dhe një barazim.

LEXO EDHE  Vendos Bonucci, Juventusi fiton derbin ndaj Torinos me përmbysje

Ndërkohë me rikthimin e Belicës dhe Boldorit prapavija blindohet dhe dilema e vetme për formacionin e derbit ka të bëjë me gjendjen e Kevi Llanajt që u dëmtua në Ballsh. Nëse 21-vjeçari nuk ia del, Broën mund ta nisë nga minuta e parë ndaj bardhebluve.

Formacioni i mundshëm i Partizanit në derbi:

4-3-3: Hoxha; Idrizaj, Bitri, Belica, Trashi, Melo, Telushi, Broja, Cinari, Bardhi, Brown(Llanaj).