E mërkurë, Janar 27, 2021
Etiketimet Sormani

Etiketim: sormani

Te Partizani kërkojnë zëvendësuesin e Sormanit, ja dy kandidatët e mundshëm

Pas shkarkimit të Adolfo Sormanit, drejtuesit e Partizanit po mendojnë për njeriun e ri të stolit. Trajneri aktual i Skënderbeut, Daja, prej kohësh përflitet...

ZYRTARE/ Partizani shkarkon Sormanin nga drejtimi i ekipit

Adolfo Sormani nga sot nuk është më trajner i skuadrës së Partizanit. Strategu italian nuk ishte në derbin e fundit ndaj Tiranës, ndaj dhe...

Ish-trajneri i Partizanit firmos me kombëtaren e Maltës

Ish-trajneri i portierëve të Partizanit, Mario Capece, vetëm pak javë pasi u largua nga kryeqyteti ka gjetur marrëveshjen me kombëtaren e Maltës. Ish-ndihmësi i Sormanit,...

Frikë nga Covid-19, Sormani “lë në baltë” Partizanin, ja kush i...

Renaldo Kalari do të jetë në stol në ndeshjen derbi me Tiranën që pritet të fillojë pas pak minutash. Ky është lajmi që u raportua...

Derbi i kryeqytetit, Sormani përgatit formacionin anti-Tiranë

Ditën e premte në stadiumin “Arena Kombëtare” luhet derbi i fundit për këtë sezon, ai mes Partizanit dhe Tiranës. Javët e fundit “Të Kuqtë” duket...

Nuk iu bindën taktikave, Sormani nervozohet me lojtarët e Partizanit

Me dy fitoret radhazi ndaj Luftëtarit dhe Flamurtarit, u duk se situata në skuadrën e Partizanit do të përmirësohej. Por duket se kjo gjë nuk...

Kriza te Partizani, ish-sulmuesi i klubit i bën thirrje Demit: Largojeni...

Ish-lojtari i Partizanit, Edmond Dosti, ka reaguar ashpër për krizën e rezultateve që po kalon skuadra. Dosti opinionet e tij i ka shprehur me anë...

Kriza te Partizani, priten ndryshime në stolin drejtues, ja plani i...

Humbja e ditës së djeshme 1-3 kundër Kukësit, ka bindur drejtuesit e Partizanit për një ndryshim në drejtimin e skuadrës. Skuadra kryeqytetase brenda një viti...

Partizani në “rënie të lirë”, posti i Sormanit vihet në rrezik

Humbja në shtëpi mbrëmjen e djeshme ndaj Skënderbeut ishte e katërta radhazi për skuadrën e Partizanit. Kampionët në fuqi tashmë kanë rrëshqitur në vendin...

Sormani: Partizani synon Europën, Tirana humb titullin vetëm nëse…

Partizani luan mbrëmjen e nesërme ndeshjen parë që pas pezullimit të Superiores në muajin mars. Përballë do të kenë Skënderbeun, një kundërshtar direkt për...

Me rifillimin e stërvitjes, Sormani ka këtë shqetësim për skuadrën e...

Partizani synon të jetë gati për rifillimin e Kategorisë Superiore, për të përmirësuar vendin e gjashtë dhe të paktën për t’u kthyer në zonën...

Sormani: Për rikthimin më bindi projekti i Demit, Shqipëria më ngjan...

Rrëfehet Adolfo Sormani. Trajneri i Partizanit në një lidhje live me emisionin Fan Zone në Supersport foli për shumë tema që përfshinë aktualitetin e...

Sormani: Duhet të bëjmë detyrën tonë si qytetarë, Partizani do të...

Trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani, ka folur për Top-Channel për situatën emergjente për shkak të COVID-19, gjestin e Shqipërisë me mjekët e dërguar në...
WhatsApp DENONCO