Apolonia mund Lushnjën në derbi dhe feston rikthimin në Superiore

Apolonia ka mundur në transfertë 1-2 skuadrën e Lushnjes dhe ka siguruar matematikisht ngjitjen në Kategorinë Superiore.

Për fierakët e Artan Mërgjyshit, shënuan  Gjata dhe Mihana ndërkohë që për Lushnjën golin e vetëm e shënoi Pepa.

LEXO EDHE  "Final Eight” në Champions, Atalanta kundër PSG/ Formacionet e mundshme

Në ndeshjen tjetër Pogradeci triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Besës. Me këtë triumf, liqenorët janë ngjitur në vendin e dytë, kur kanë ngelur edhe 2 ndeshje nga fundi i kampionatit.