E martë, Janar 18, 2022
Etiketimet Superiore

Etiketim: superiore

Renditja e Superiores/ Partizani “merr frymë”, Teuta në pikiatë. Ja klasifikimi...

Kategoria Superiore zhvilloi katër ndeshje të javës së 16-të këtë fundjavë, teksa nuk munguan rezultatet interesante. Skënderbeu-Laçi dhe Tirana-Vllaznia përfunduan pa gola, ndërsa Partizani...

Jorgo Pëllumbi pritet të rikthehet në Superiore, kërkohet nga dy klube

Ish-mbrojtësin e Skënderbeut, Jorgo Pëllumbi mund ta shikojmë sërish në Superiore për gjysmën e dytë të kampionatit. “MCN” zbulon se mbrojtësi kërkohet nga Teuta...

Skuadrat e Superiores shkëlqejnë në miqësore, ja rezultatet e 4 ndeshjeve

Skuadrat e Superiores, po i japin dorën e fundit përgatitjeve, para rifillimit të kampionatit, pasi pauzës disa javore. Disa prej ekipeve, kanë luajtur miqësore, për...

Vllaznia e Laçi ekstremet e Superiores, shifrat e kartonëve flasin

Vllaznia është ekipi më i ndëshkuar këtë sezon në Superiore. Sigurisht flasim për 15 javët e para të kampionatit. Shkodranët kanë marrë 36 kartonë të...

VIDEO/ Gola në Shkodër e Elbasan, si po shkojnë ndeshjet e...

Artiom Puntus ka heshtur stadiumin Loro Boriçi në ndeshjen e Kukësit me Vllazninë. Sulmuesi moldav ka realizuar në minutën e 70-të dhe shkodranët janë shtangur. Puntus...

Shpëtim Duro analizon Superioren: Partizani dhe Teuta të ruhen nga lufta...

Trajneri Shpëtim Duro ka analizuar si zakonisht javën futbollistike në “Sport News” në “News 24” duke u ndalur sidomos te ajo që përvijohet si...

Renditja e Superiores, ja situata para ndeshjeve të së dielës

Dy ndeshjet e para të javës së 14 në Superiore kanë dhuruar vetëm pak lëvizje në klasifikim. Mund të thuhet se e vetmja skuadër...

Kalendar i ngjeshur në Superiore, në mesjavë luhet java e 12-të

Ende s’është mbyllur java e 11-të e Superiores, megjithatë Sektori i Gjykimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka përcaktuar axhendën për javën e 12-të....

Mbyllet faza e parë e Superiores, Kukësi rihap kampionatin. Ja klasifikimi

Është  mbyllur java e nëntë  në  kampionatin shqiptar me dy ndeshje shumë  emocionuese. Dinamo-Egnatia dhe Kukësi-Tirana ishin sfidat që  përmbyllën javën në  ‘Abissnet Superiore’. Dinamo dhe...

VIDEO/ Rekord në Superiore, talenti i Skënderbeut shënon pak sekonda pas...

Mbrojtësi i Skënderbeut, Melos Bajrami ka shënuar një rekord ditën e sotme në Superiore duke shënuar vetëm disa sekonda pasi hyri në fushë. 20-vjeçari u...

VIDEO/ Skënderbeu merr fitoren e parë në Superiore, mposht në shtëpi...

Skënderbeu ka marrë fitoren e parë në Superiore, teksa ka mposhtur 2-1 në shtëpi Kukësin. Në një stadium të mbushur me tifozë korçarë, skuadra e...

Partizani-Egnatia, formacionet e mundshme

Partizani-Egnatia është takimi që do të luhet në orën 16:45 të ditës së sotme në "Air Albania". "Demat" e drejtuar nga Ilir Daja do...

Punime nga e para, tjetër fushë e re i shtohet Superiores

Klubi i Vllaznisë ka marrë dhuratë nga FSHF rinovimin e fushës së “Reshit Rusit”. Në këtë fushë zhvillojnë stërvitje moshat e ekipit shkodran, ndërsa...

Të Fundit