Ngjarja në Kombinat/ Prokuroria nis verifikimet ndaj disa sekteve fetare

Pas ngjarjes së vetëflijimit të nënë e bijë, prokuroria ka nisur verifikimet ndaj sekteve fetare në vend.

Historia e kësaj familje ka tronditur mbarë opinionin publik.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 2 korrik, ku Zhaneta Josifi 56-vjeçe dhe e bija Anisa Josifi 30-vjeçe, u gjetën pa jetë në banesën e tyre në zonën e Kombinatit.

LEXO EDHE  Pas sekuestrimit të 26 pasurive, Ylli Ndroqi shoqërohet në polici?

Vetëflijimi i 56-vjeçares së bashku me vajzën 30-vjeçare është kryer pasi besonin tek ringjallja.

Policia ka gjetur në banesë shënime fetare, të cilat dyshohen se i përkasin sektit të dëshmitarëve të Jehovait.