E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Prokuroria

Etiketim: prokuroria

Prokuroria e Tiranës gjen justifikimin për mosdeklarimin e dënimit nga Valdrin...

Prokurori i Tiranës Ervin Karanxha arsyeton në kërkesën për pushimin e çështjes ndaj Valdrin Pjetrin, se kandidati për kryebashkiak nuk ishte fajtor për mosdeklarim...

Thyen xhamin te godina e Prokurorisë, ndalohet nga policia

Një incident është regjistruar paraditen e sotme te Prokuroria e Tiranës. Burime bëjnë me dije se një person ka thyer xhamin në hyrjen e katit...

Votimet në Lezhë, Gjykata urdhëron Prokurorinë të hetojë procesin

Gjykata e Lezhës vendosi të kthejë për hetim te Prokuroria procesin e zgjedhjeve lokale në Bashkinë Lezhë, pas ankimimit të PD. Padia e bërë nga...

Thaçi intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një aktakuzë ende të pakonfirmuar akuzohet nga Prokuroria Speciale me seli në Hagë “për krime lufte dhe krime...

Zhupa: Prokuroria të hetojë fshehjen e infektimit të edukatores së kopshtit...

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, i ka bërë thirrje Prokurorisë që të hetojë fshehjen e infektimit të një punonjëse të kopshtit publik "4 Stinët",...

Të fundit për testime/ Mjeku i njohur: Prokuroria të hetojë Qeverinë...

Mjeku i njohur Artan Koni i ka drejtuar një thirrje Prokurorisë që të hetojë mënyrën se si Qeveria reagoi ndaj pandemisë Covid-19. Teksa koronavirusi në...

Tragjedia në Kombinat/ Një nga kufomat u gjet në gjunjë e...

Të tjera detaje janë zbuluar nga tragjedia e Kombinatit, ku u gjetën pajetë në shtëpi nëna me të bijën dhe vajza tjetër në gjendje të...

Ngjarja në Kombinat/ Prokuroria nis verifikimet ndaj disa sekteve fetare

Pas ngjarjes së vetëflijimit të nënë e bijë, prokuroria ka nisur verifikimet ndaj sekteve fetare në vend. Historia e kësaj familje ka tronditur mbarë opinionin...

Prokuroria e Përgjithshme, verifikim për burrin e Arta Markut. Dyshime për...

Nga Boldnews.al Një investigim i “Boldnews.al” (BN) ka nxitur Prokurorinë e Përgjithshme për të nisur verifikime mbi oficerin e Policisë Gjyqësore Erin Çaku, njëkohësisht bashkëshort...

Qeveria “takson” hetimin pasuror. Prokuroria e Vetingu duhet t’i blejnë dokumentat...

Nga Boldnews.al Një vendim absurd i qeverisë “Rama”, i miratuar së fundmi, detyron institucionet ligjzbatuese, përfshirë Policinë së bashku me Operacionin “Forca e Ligjit”, Prokurorinë...

Grabitje me pasojë vdekjen, Prokuroria kërkon burg përjetë për 3 autorët

Prokuroria e Fierit ka paraqitur në Gjykatë pretencën për tre autorët e grabitjes së 2 marsit të vitit 2018, ku gjatë grabitjes së një...

Arjan Çani: Sajme trego, kush nga partia po kërkon të të...

Gazetari Arian Çani shprehet se pas vendimit për rigjykimin e Saimir Tahirit është koha që ish-ministri të tregojë se kush brenda partisë së tij...

Drejtori për BKH, Prokuroria përfundon hetimet/ SPAK do kalojë në Vetting...

Katër kandidatët për drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit janë të pastër dhe mund të vazhdojnë garën. Ky është konkluzioni i shprehur nga Prokuroria...
WhatsApp DENONCO