Arjan Çani: Sajme trego, kush nga partia po kërkon të të bëjë gropën

Gazetari Arian Çani shprehet se pas vendimit për rigjykimin e Saimir Tahirit është koha që ish-ministri të tregojë se kush brenda partisë së tij po kërkon ta shkatërrojë.

Në një postim në Twitter, Çani flet për një provë të fortë që Tahiri e ka depozituar diku. Gazetari i njohur shton se është koha që ish-ministri i Brendshëm të flasë ose do të ketë një fund të tmerrshëm.

LEXO EDHE  Profesori i Ekonomikut dërgohet me helikopter drejt spitalit të Tiranës

“Koha që Sajme Tahiri të tregojë kush nga partia e tij kërkon t’i bëjë gropën me patjetër. Para dy vitesh, ai e dinte dhe e ka depozituar provën diku. Koha urgjent për t’ia thënë dhe publikut. Nëse nuk e bën, atëherë fundi i tij do të jetë i tmerrshëm”, shprehet Arian Çani.