Leipzig-Dortmund, publikohen formacionet zyrtare

Leipzigu dhe Borussia Dortmund do të përballen ndërmjet tyre në orën 15:30 në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të të Bundesligës.

Vendasit renditen në vendin e tretë në klasifikim, tre pikë më pak se verdhezinjtë të cilët mbajnë vendin e dytë në kuotën e 66 pikëve.

LEXO EDHE  FIFA heq kartonët e marra në eliminatore e Botërorit, përfiton Italia

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do të tentojnë të fitojnë sfidën.

Formacionet zyrtare: