E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Leipzig

Etiketim: leipzig

Leipzig i rrëmben Milanit talentin talentin francez

Mohamed Simakan ishte një nga lojtarët për të cilin Milani kishte interes në merkaton e dimrit, por një dëmtim i pësuar bëri që kuqezinjtë...

Champions/ Liverpool bën detyrën ndaj Leipzig, “The Reds” kalojnë në çerekfinale

Edhe pse në kampionat ka regjistruar 6 humbje radhazi në “Anfield”, Liverpool shndërrohet kur luan në Champions League. Ekipi i Jurgen Klopp mundi sërish pastër...

Bundesliga/ Leipzig merr kryesimin, fitojnë edhe Leverkusen e Hertha

Leipzig nuk ndalet në Bundesliga dhe suksesi i radhës ka ardhur në transfertën e Freiburg. Ekipi i Julian Nagelsmann fitoi 0-3  duke u marrë...

Fitore me përmbysje për Leipzig, skuadra e Nagelsmann s’i shqitet...

Leipzig ka triumfuar 3-2 përballë M’Gladabach. Ekipi udhëtues e nisi në mënyrë fantastike ndeshjen, ndërsa djemtë e Julian Nagelsmann reaguan në fraksionin e dytë,...

Bundesliga/ Bayern Munich mposhtet nga Frankfurt, shans i artë për Leipzig

Bayern Munchen është befasuar në transfertë ndaj Frankfurt me shifrat 2-1, duke ngecur për të dytën ndeshje radhazi pas barazimit 3-3 ndaj Bielfeld. Tashmë, Leipzig...

Video/ Mbrojtje e dobët e Leipzig, Salah-Mane i japin avantazhin e...

Është zhbllokuar në minutën e 53-të ndeshja e Champions League mes Leipzig dhe Liverpool. Ka qenë Mohamed Salah që ka kaluar në avantazh Të Kuqtë....

Champions/ Leipzig-Liverpool, publikohen formacionet zyrtare

Leipzig-Liverpool është sfida e dytë e mbrëmjes së sotme për raundin 1/8-ave të Ligës së Kampioneve. Gjermanët dhe anglezët do të përballen në fushën hungareze...

Champions League, merret vendimi për Leipzig-Liverpool

Leipzig-Liverpool do të luhet rregullisht, por në një fushë neutrale. Këtë e ka bërë të ditur UEFA, duke konfirmuar në një komunikatë zyrtare për shtyp...

Bundesliga/ Dortmundi katastrofë, pëson humbjen e radhës. Leipzig nuk ndalet!

Kanë përfunduar 5 sfidat e javës së 20 të Bundesligës gjermane. Dortmundi nuk po kalon një moment të mirë dhe është mundur në transfertë...

VIDEO/ Bayerni triumfon, Leipzig e ndjek hap pas hapi

Bayern Munchen dhe Leipzig kanë fituar me rezultate minimale në përballjet e tyre respektive duke siguruar pikët e radhës në Bundesligë. Kampionët në fuqi triumfuan...

Trajneri i Leipzig: Në short dua Juven ose Realin, arsyeja? Dua...

Ditën e hënë hidhet shorti i Champions League, ku ekipet që kanë kaluar grupet do të njohin kundërshtarët e tyre në fazën e 1/16-ve...

Champions/ Gola dhe emocione në Stamboll, Leipzig mposht Basaksehir dhe bëhet...

Leipzig ka marrë një fitore të pabesueshme 4-2 në fushën e Basaksehir. Ndeshja e vlefshme për javën e pestë të Grupit H ka qenë një...

Video/ Portieri nuk reagon si duhet, Leipzig ndëshkon Basaksehir

Është zhbllokuar në minutën e 26-të ndeshja mes Basaksehir-Leipzig, e vlefshme për javën e pestë të Grupit H. Një gol me fat për gjermanët. Sabitzer...
WhatsApp DENONCO